Історія виникнення професії

                                                  Історія виникнення професії офіціант

Професія офіціанта одна з найдавніших. На фресках єгипетських пірамід зустрічаються зображення людей, які подають їжу на стіл фараону.

                                                                 

В ХІХ столітті офіціанти з’явилися разом з ресторанами європейського типу. Іменувалися вони трактирами. Офіціантові належало носити фрак, білий жилет, краватку-метелик і рукавички, бути поголеним і постриженим. Молодих людей брали в підручні, і вони протягом чотирьох років освоювали ази професії, починаючи з мийника посуду і прибиральника. Потім вони поступово оволодівали наукою подачі страв, роботи з клієнтами, правилами розрахунку.
Професія офіціанта одна з найдавніших. На фресках єгипетських пірамід зустрі  чаються зображення людей, які подають їжу на стіл фараону.  

Сьогодні офіціант – це невід`ємна частина сфери сервісу та послуг. Святкування знаменних дат, проведення офіційних прийомів, підписання угод тощо, передбачають спілкування за урочистим столом. Все це не можливо уявити без офіціантів, які беруть активну участь в обслуговуванні трапез. Офіціант повинен беззвучно пересуватися залою, обслуговувати так, щоб гість забув про його присутність і сидів за столом, ніби за скатертиною-самобранкою, на якій непомітно одна страва змінюється іншою…

Один з основних обов’язків офіціанта – зустріч відвідувачів і прийом замов-лення. Тут офіціант повинен бути ввічливим і коректним, виявляти знання асорти-менту напоїв, кулінарної характеристики страв, що представлені у меню, швидко і якісно виконувати замовлення.

                                                                       

 Він повинен уміти рекомендувати гостеві таку страву або напій, які, безумовно, повинні бути йому до смаку. Справжній офіціант завжди підтягнутий, елегантний, його рухи впевнені і спритні, мова грамотна та лаконічна. Спілкуючись з відвідувачами, які мають різні темпераменти і попити, офіціант повинен виявити себе і як психолог, і як дипломат, і навіть як артист

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.