Історія ліцею

Славне старовинне козацьке містечко Березань має довгу і тернисту, багату і незвичайну історію: згадується в 1616 році (в акті люстрації Київського воєводства), з 1665 року – як сотенне містечко Переяславського полку, одне з «найбільш козацьких» міст України. З 1994 року – місто обласного підпорядкування.

Серед 12 освітніх установ сучасного міста Березані є Державний навчальний заклад «Березанський професійний аграрний ліцей» – «школа трудового гарту» учнівської молоді, майбутніх конкурентоспроможних робітників. Це – державний навчальний заклад другого атестаційного рівня, підпорядкований департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Міністерству освіти і науки України.

Його було створено наказом Держкомітету УРСР з професійно-технічної освіти від 23.02.1963 р. як Баришівське сільське професійно-технічне училище № 46 у селищі Баришівка Київської області. Через 2 роки, 03 травня 1965 року, СПТУ № 46 було переміщено у смт. Березань Київської області. З самого початку свого існування училище стало центром підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів Баришівського району та Київської області.

Перший навчальний корпус був розташований у центрі містечка, у приміщенні колишнього райвідділу міліції, а другий – у колишньому приміщенні райвиконкому.

У 1969 році СПТУ № 46 було перейменовано в СПТУ № 5 – за наказом Київського обласного управління освіти (№ 446 від 29.04.1969р.). Наприкінці 1973 року Держкомітетом УРСР з професійно-технічної освіти перед адміністрацією СПТУ № 5 було поставлено завдання щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво сучасного навчального корпусу на 360 учнівських місць. І у січні 1978 року було розпочато будівництво першої черги нового навчального комплексу училища.

Більше 30 років (з 1980 року) навчальний заклад здійснює загальноосвітню підготовку з трьохрічним терміном навчання: випускники отримують повну загальну середню освіту.

Наказом Київського обласного управління професійної освіти № 458 від 14.08.1984 р. СПТУ № 5 було перейменовано в СПТУ № 25.

До 01 вересня 1984 р. вже було здано в експлуатацію головний, навчально-адміністративний корпус, гуртожиток, а з 01 вересня 1985 р. – лабораторії, виробничі майстерні, їдальню, гараж. А 11 вересня 1984 року навчальний комплекс СПТУ-25 радо відкрив двері всім бажаючим навчатися і провів першу урочисту лінійку… 

У цей період йшла підготовка до відкриття першої черги навчального корпусу. Керівний склад, весь колектив училища – було поділено на окремі «будівельні» бригади, які наприкінці робочого дня і у вихідні дні працювали на будівельних майданчиках закладу. У цей період з дружнім візитом до міста Березані завітав пілот-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Береговий Георгій Тимофійович, який, зокрема, побував у навчальному закладі.

На початку 1987 р. було підписано Державний акт про повне завершення будівництва нового комплексу СПТУ № 25 та його передання в експлуатацію.

У 1993 році навчальний заклад відзначив 30-річний ювілей.

Так, рік за роком, непомітно для всіх линув час – від вересневої лінійки до останнього дзвоника. У пам’яті учнів залишився випускний вечір 1997 року.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 608 від 24.10.2002 р. Березанське СПТУ № 25 реорганізоване в Березанський професійний аграрний ліцей. Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.05.2009 р. № 440 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 09.01.2009 р. № 5» Березанський професійний аграрний ліцей перейменовано у Державний навчальний заклад «Березанський професійний аграрний ліцей».

Сьогодні головним завданням ліцею є підготовка кваліфікованих робітників з рівнем професійних знань, умінь, навичок в обсязі державних вимог; здійснення на договірній основі з підприємствами, організаціями та особами професійного навчання громадян, які не зайняті в суспільному виробництві чи сфері послуг або потребують перекваліфікації.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.